Güven damgası ücret tarifesi

Güven damgası almak için başvuran e-ticaret siteleri, site üzerinden gerçekleştirilen işlem adedine göre düşük, orta ve yüksek olmak üzere üç ayrı kategoride değerlendirilmektedir. Başvuru ücreti de bu kategorilere göre farklılık göstermektedir. Güven damgası tahsisi öncesinde yapılacak kontrollerin süresi kategoriler arası fiyat farkını meydana getirmektedir. Bu kategoriler e-ticaret sitelerinin yıllık kredi kartı işlem hacmine göre belirlenmiştir. Son bir yıllık kredi kartı işlem hacminin belirlenmesi için Bankalararası Kart Merkezi (BKM) A.Ş. ile bir sistem entegrasyonu yapılmıştır.

Güven damgası başvuru adımlarından "Gerekli Evrakların Sisteme Yüklenmesi" kısmında başvuruda bulunduğunuz e-ticaret sitesi için hangi kategoride yer aldığınızı ve bu doğrultuda ödemeniz gereken tutarı öğrenebilirsiniz. Güven damgası başvurusunda belirtilen kategori kapsamında ödeme, ticari unvan ile ilgili hesaba yapılmalı ve açıklama alanına “TOBB Güven Damgası - Başvuru Numaranız” yazılmalıdır. Ardından dekont sisteme yüklenmelidir. Ödemenin gerçekleştirileceği hesap bilgileri değerlendirme sürecinde tarafınıza e-posta ile bildirilecektir. 

 

Düşük İşlem Hacmi

  Orta İşlem Hacmi 

 Yüksek İşlem Hacmi 

     İşlem Sayısı

0 - 20.000

  20.000 – 1 Milyon   

      > 1 Milyon

     Ücret Tarifesi

3.000 TL + KDV

5.000 TL + KDV

    15.000 TL + KDV

Başvuru ücretini yatırabileceğiniz hesap numarası aşağıdadır. Ödemeyi yaparken açıklama alanına “TOBB Güven Damgası-Başvuru Numaranız” yazılması gerekmektedir.

Halkbankası – Çukurambar Şubesi

ŞUBE KODU: 1311

HESAP NO: 10100732

IBAN NO: TR98 0001 2001 3110 0010 1007 32

Hesap Adı: TOBB MEYBEM

Açıklama: TOBB Güven Damgası - Başvuru Numaranız